Svět už asi spasit nestihnu

22. prosince 2016 v 22:47 | Albert Pes |  Bůh, Já, Oni, Svět
Letos mi bylo třicet. No jo, už někdy na jaře. A příští rok to bude, jak se tak dívám, deset let, co existuje tenhle blog. Jak se zdá, druhou pětiletku jsem docela flákal. Ono tak nějak, jako vždycky, souvisí všechno se vším. Už prostě nejsem Pes, už nechci zlepšit svět, zničit svět, smát se všem, tvářit se tajemně a dokazovat si, že jsem o tolik lepší než vy. Svět už asi spasit prostě nestihnu.

Nezjistil jsem nic navíc, nic hlubšího, smysluplnějšího, nic tajemnějšího, nic, co bych někomu mohl zhůry sdělit. Nesním už o tom, že budu ten zářnej filozof. Když vidím bývalé kolegy z fakulty, spisovatele sekundární literatury... Spíš terciární. Vydal jsem se na lov přízemních požitků. Strážci galaxie, X-Meni. Zjistil jsem, že arašídové máslo (crunchy) je fajn. Stejně tak javorový sirup. Začal mi chutnat rum. Piju o hodně míň piva, protože je mi z něj mizerně. Nekouřím vůbec už pár let. Rád a hodně pracuju a naplňuje mě to. Míň a míň sním o americkým středozápadu a víc a víc se těším na to, že jednou za čas si vezmu batoh a obejdu pár jihočeských vesnic. Minulé léto se mi to stalo s Ježíšem.

Jestli si nepamatujete Ježíše, tak to je takovej bloňdatej Viking. Honza. Prostě Ježíš. Seděli jsme spolu při jedné vzácné příležitosti sami v Budějcích v Díře (Díra budiž ideální hospoda dírovitého charakteru). Domluvili jsme se, že ráno společně vyrazíme na vandr. Ráno čekám na Vlak, Ježíš nikde. Volám, nebere, vlak ujíždí. Volám, bere. Prý se tak ožral, že prostě nemůže. Hlubce jsem se zamyslel, zašel si do Alberta, koupil uherák, zašel do Levných kin, koupil Švejka a vyrazil sám. Tři dny jsem si chodil převážně v dešti po Šumavě, přespal, kde se dalo, občas si zašel někam na polévku anebo pivo. A hlavně chodil, sám, bez lidí, po lesích. Bylo to... Jako dlouhý výdech, nádech a výdech, když člověk vyleze ze sauny.

Občas přemýšlím, co pořídím do domácnosti, abych se vlísal manželce. Velmi zřídkakdy si něco přečtu. Ideálně něco, co jsem už předtím alespoň třicetkrát četl. A to jsem teď já. Už jsem asi jenom Albert. A baví mě to víc, než kdy předtím.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Cuzan Cuzan | Web | 25. prosince 2016 v 0:07 | Reagovat

Představa Alberta v Albertu je zábavná. Ještě to cestou na Šumavu chtělo koupit šumavu. Nicméně klid, nádech a výdech, to jsou věci který asi člověk dřív nedocenil nebo mu přišly málo revoluční a tak podceňovaný... A přitom, kolik krásy v tom může bejt.

2 Albert Pes Albert Pes | 31. prosince 2016 v 11:39 | Reagovat

Těším se, až budu vyhánět děti z trávníku. Potřebuju už jenom ten trávník.

3 Cuzan Cuzan | Web | 6. ledna 2017 v 18:12 | Reagovat

A budeš vyhánět cizí nebo vlastní děti? Jestli vlastní, tak se podivuju, že už je máš (dřív než trávník).

4 SergiooK SergiooK | E-mail | 16. ledna 2017 v 22:27 | Reagovat

I found this page on 15th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama