Jakub Janda, Karl Hungus a ten zbytek

12. srpna 2015 v 21:43 | Albert Pes |  Bůh, Já, Oni, Svět
Nevzpomínám si, že bych tady někdy moc kritizoval politiku, EU, (...) a obecně takový to ono, čemu se různě říká, různě se na to nadává, ale hlavně se s tím nedá moc dělat. Někoho možná sem tam zvolíš, ale oni se za chvilku začnou doplňovat a obměňovat sami, zakládat různý zcela nevolený instituce a žít si takovým vlastním, tichým, chrochtavým a blaženým životem (je v tom taky dost mlaskavosti a takovýho toho kulaťoučkýho, žluťoučkýho, cinkavýho, checheche, jestli mi teda rozumíte - vím, že doktor Ráth ano). Proč do toho kopat, že.

Jenže pak se to stalo. Nalezl jsem cosi, co si říká "Think-tank Evropské hodnoty o.s.". To je ti taková zvláštní organizace. Sami o sobě říkaj:

"Think-tank Evropské hodnoty je nevládní instituce, která prosazuje zvyšování politické kultury v České republice i na evropské úrovni. Politikům předkládáme odborná doporučení a systematicky sledujeme a hodnotíme jejich práci. Za základní prvky vysoké politické kultury považujeme aktivní občany, zodpovědné politiky a soudržnou společnost, která sdílí hodnoty svobody a demokracie."

To mi poser záda. To je nádherný, to bych taky chtěl, úplně slyším to šťastný zachrochtání a veselý kmitání rypáčků. Ne, pozor, získal jsem špatnej dojem, špatnej. Podívej se do jejich výroční zprávy. Na to, že jich je jako psů, tak ročně vydělaj a utratí cca 1 mil. Kč. Takovej drobnej, pro jednoho málo, pro dva nic. Pro celej ansámbl think-tanku fakt nic. Tak jinak. Co vlastně dělaj? Inu, vydávají různý články, pořádaj různý debatní kroužky a tak. Kde na to berou? Sice eufemisticky blábolí, že jejich "nevládní nezisková organizace" je "částečně" financovaná z různých EU orgánů, pak z darů atd., je to asi takhle: Za rok 2013 (poslední výroční zpráva) jsem napočítal, že asi 85 % z toho jejich melounu vybrali od EU.

Takže kdo to je? Zajímal jsem se, hledal, četl jejich články. Dospěl jsem k tomuhle: Je to parta lidí, který reálně nikdy nepracovali. Já vim, to je takovej socialistickej argument, co? Ne, já to myslím trochu jinak: Oni nikdy nic (teda z naprostý většiny) neodpracovali v soukromý sféře, ať už ve vlastním podnikání nebo jako zaměstnanci, vesměs jsou držitelé titulů z naprosto legračních oborů. Vrcholový výkon jejich šéfa (Radko Hokovský, Master of European Studies and Seven Seas) spočívá (dle jeho CV na stránkách) v tomhle: "Na pozvání ministerstva zahraničí Spojených států amerických absolvoval International Visitor Leadership Program "Current U.S. social, political and economic issues for young European leaders"." Nějaký David Kopal je dokonce "budoucím absolventem Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci v oboru Právo". Inu, silnější pes mrdá. Kdo se postaví "budoucímu absolventovi v oboru právo"? Naprosto výborná je potom postava Jakuba Jandy, jejich více-krále.

https://twitter.com/_JakubJanda
https://www.facebook.com/JakubJandacom
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Analytik-Jakub-Janda-Ruska-agrese-na-Ukrajine-musi-byt-zastavena-je-treba-lepe-vyzbrojit-Kyjev-A-vy-co-tleskate-Putinovi-360832
http://www.evropskehodnoty.cz/author/jakub/
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jakub-Janda-se-pochlubil-Pred-chvili-mi-volali-z-Wall-Street-Journal-a-hodne-se-ptali-394779

Rád si říká analytik, má to slovo moc rád. Má bakaláře ze srandovní soukromý univerzity, ale rozhled mu bezpochyby nechybí, i když postrádá krk. Jeho krk, jak zjevno, atrofoval po naprostém přeplnění mozkových závitů nejnovějšími poznatky z oboru aplikace lubrikantů v perspektivě rektální EU turistiky. Nevšiml jsem si ho sám, viz např.:

http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=31342

Co z toho plyne? Když jsem to všechno přečetl, došel jsem k závěru, že se jedná o lidi tak zoufale zbytečný a ubohý, že jedinej důvod, proč takovýhle estrády zbytečnosti (think-tanky a vůbec... já bych to všechno zakázal, tyhle aféry lidi jenom otravujou!) tvořej, spočívá v možnosti společný hromadný masturbace nad tou svojí vlastní nesmyslností a paradoxitou. Myslim, že přesně pro ně je tenhle krásnej EU komix určenej:

http://zpravy.idnes.cz/bruselsti-urednici-zachranuji-v-komiksu-svet-za-miliony-od-platcu-dani-13r-/zahranicni.aspx?c=A100222_155921_zahranicni_btw

"Musíme o tom okamžitě informovat eurokomisařku! Musí to oznámit v Evropském parlamentu na zítřejší schůzce k zemětřesení," říká v jedné scéně komiksu Skryté katastrofy krasavice Zana (z archivů Bureš Times). Můj osobní hlubokej dojem je, že úplně nejvíc ze všeho by ale Jakub Janda a spol. potřebovali návštěvu Karla Hunguse, kterej by jim všem pořádně, natvrdo a bez milosti spravil tu posranou kabelovku...

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 12. července 2016 v 18:20 | Reagovat

Seven seas mi připomněl film "Pán sedmi moří" (obsah: oblíbená Star Errol Flynn jako kapitán Geoffrey, mužný, sympatický a okouzlující oblíbenec královny Alžběty I. přepadává především španělské loďstvo, a tím působí značné ztráty španělskému králi Filipovi, který požaduje po královně, aby pirátství zakázala a kapitány nechala uvěznit.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama