Udělám z vás lidi, chcete?

23. září 2010 v 23:01 | Albert |  Bůh, Já, Oni, Svět
(Následující článek jsem napsal včera za stavu podivné alkoholické inkompetence. Nevím vlastně, co to mělo znamenat a co jsem tím chtěl říct, dokonce si ani nejsem jistý, kdo to vlastně psal (resp. z kterýho mozkovýho závitu mi tohle sakra uniklo). Jsem skoro přesvědčen, že většina je myšlena ryze ironicko-sarkasticky, čert mi ale věř. Včera jsem tenhle článek tady také vyvěsil, ale v pozdějších ranních hodinách zase smazal... Každopádně bych své případné čtenáře nechtěl o něco tako nevšedního a krásného připravit. Alespoň jako memento toho, co s vámi chlast udělá.)

............
Dneska se nenosí spousta věcí. Dělejte je a zaručuju, že budete sami se sebou daleko spokojenější. Prostě to z vás udělá v posteli pořádný sexuální tyrannosaury, jak by řekl Blaine z Predátora. Berte to jako takovej malej návod k tomu, jak proniknout do podstaty cynickýho a spokojenýho žití:

Zaprvý musíte nosit zcela běžný a slušný oblečení. Žádný extrémy, žádný sportovní tříčtvrťáky, žádný kapsáče a žádný teploušský upnutý legínky. Ideální jsou běžný standardní plátěný kalhoty normálního střihu, manšestráky anebo velmi střízlivý džíny. Jo. Potom potřebujete kožený polobotky, bez nich to nejde. Nemyslím přímo boty, který byste si vzali ke kvádru, ale něco normálního. Pásek ke kalhotům je nezbytnost, nejste přece žádný ňoumové, že ne... Dobrý. Potřebujete košili nebo naprosto jednoduchý tričko, nejlépe bez nápisů. Výběr barvy je  na vás, ale neuděláte chybu nenápadnou barvou, hlavně žádnou růžovou, lososovou apod. Pak to bude svetr, pokud jste šli do košile, anebo mikina s kapucí, pokud jste vybrali tričko. Nenápadný, nikoliv upnutý, ale určitě ne vytahaný. Fajn. V případě, že je zima, doplňte koženou bundou, nějakou nenápadnou šálou. Bezvadný. Na doplňky k vizáži se samozřejmě vyserte, nepřípustný jsou jakýkoliv řetízky, náramky a podobný nechutnosti. Jediná možnost, jak se dodatečně zkrášlit, spočívá v náramkových hodinkách. No jasně, že musí být z kovu. Co se účesu týče, máte moře možností. Zavrhněte cokoliv náročného na údržbu a gel. Jste-li vousatí, nechte to decentně tak, jak to je, nejste-li dostatečně, holte se, nechcete vypadat jako vodrbanej sumec nebo Konfucius.

Poté, co máte pořešenej outfit, soustřeďte se na svou vnější prezentaci na veřejnosti. Nemluvte sprostě, mluvte nahlas, klidně a zřetelně artikulujte. Supr, už to skoro bude, už jste skoro lidi. Tak. Co se jídla týče, všude si dávejte maso. Nejlépe z co nejpodivnějších druhů, delfíní mozky, opičí žaludky, medvědí tlapy á la Karel May. Není-li nic takovýho k mání, steak. Za každých okolností. Pijete zásadně pivo, nikdy ne víno, na kořalky se vyserte. Pokud vás někdo bude nutit, samozřejmě nic sladkýho, nejste buzny, žádnou vodku, žádný hovadiny. Přípustnej je rum ve všech podobách. Míchanice raději ne. Když zrovna nepijete pivo, pijete mléko. Litry mléka. Mléko na všechny způsoby, jogurty, sýry. Jo, jděte i do vajec. Nenávidíte tofu a sójový jídla. Přímo opovrhujete vegetariánskou kuchyní, s vegany se raději ani nebavíte.

Tak. Charakter - pracujte na sobě. Vyjadřujete se nenuceně nespisovně, žádný nadbytečný využívání cizích pojmů, ovšem umíte i překvapit. Když se najde nějakej vůl, kterej se v tom vyžívá, budete ho opravovat, vytýkat mu stylistický chyby, pleonasmy a jeho debilitu. Jste ironičtí a cyničtí, nejste ale zlý. Nechcete ostatní stírat, ale bavit je. Nutností je, abyste byli naprostí antipacifisté orientovaní na USA, musíte nenávidět socialismus všech druhů, chodíte volit a jste politicky uvědomělý. Ze zelených blijete a z lidovců vám naskakuje vyrážka. Můžete být nábožensky založení, potom připadá v úvahu jedině křesťanství, z ostatních náboženstvích se vám dělá nevolno. Žijete v podezření, zda nejste náhodou xenofobní rasističtí idioti. Jestli chcete, můžete mít střelnou zbraň, na kterou jste ale velmi opatrní, asi byste ji měli mít většinu času doma v trezoru. Můžete mít psa, nemáte rádi kočky. Zvířata ale berete jako zvířata, nepersonifikujete si je, když umřou, nebrečíte. Jediný, co se vás může dotknout, jsou lidi. Na psy sere pes. Jste sečtelý, máte rozsáhlou a z velký části přečtenou knihovnu. No. A jste hrozně skromný. Stačí, že fakt, že jste prostě hrozně krásný a nejlepší, víte vy.

Dobře. Všechno jste zvládli. Co se to z vás stalo? Albert Pes...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Black Raven Black Raven | Web | 27. září 2010 v 13:22 | Reagovat

Co to je, archetyp čecháčského maloměšťáka? :-D

2 Albert Pes Albert Pes | Web | 27. září 2010 v 13:36 | Reagovat

Asi skoro jo. Druh na vymření. Dnes je každej světovej, free, volnej a nezávislej. A nakonec se zjistí, že jsou to všechno jenom kopice sraček... :)

3 Cuz Cuz | Web | 28. září 2010 v 12:58 | Reagovat

PJ, kterého znám já, začal nosit modrofialovou košili a fialový svetr. Ta barva je přibližně stejně fialová, jako moje fialové punčocháče. Možná ještě fialovější. Tak jako tak sklízí všeobecý posměch.
Ale jinak je to vzdělaný hoch s velkým zájmem o historii.

4 Albert Pes Albert Pes | Web | 28. září 2010 v 14:13 | Reagovat

Můj PJ je konzervativní člověk, co se oblečení týče, jenom tu a tam má tendenci nosit kožený klobouk (viz nějaké fotky z Ukrajiny)... Nó, hlavně, že má ten tvůj zájem o historii. A koneckonců pořád lepší, než kdyby nosil ty fialové punčocháče on...

5 Cuz Cuz | Web | 28. září 2010 v 22:28 | Reagovat

To není úplně vyloučeno. Kdyby dělal nějakou historickou rekonstrukci a hrál přitepleného aristokrata... i takové věci se mohou přihodit.

6 Albert Pes Albert Pes | Web | 28. září 2010 v 23:07 | Reagovat

Chtělo by to ty piškoty...

7 Cuz Cuz | 29. září 2010 v 15:43 | Reagovat

Kdyby došlo až na piškoty, tak by to chtělo vzít nohy na ramena a utéct...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama