Ukrajinská pohoda

9. srpna 2010 v 2:36 | Albert |  Bůh, Já, Oni, Svět
Chodili jsme týden po Zakarpatské Rusi, mělo to něco do sebe. Měl jsem nějaký čas na přemýšlení, bohužel jsem nebyl naprosto schopný vymyslet cokoliv, co by mi jakkoliv ulevilo. Místo toho jsem jako největší slaboch pil jako duha, kouřil jako komín a tahal jednoho jointa trávy za druhým, kdykoliv k tomu byla příležitost.

Ani nevím, proč to sem vlastně píšu, chci to ze sebe dostat a nechce se mi už nikomu svěřovat, nemám teď ani nikoho, komu bych mohl bez pocitu trapnosti. Nevím, co mám dělat dál, ztratil jsem víru úplně ve všechno. Je to bohužel tak. Nevěřím ani Bohu, ani lidem, ani sobě, zklamali mě všichni. Nechci se dostat do míst, kde jsem už také byl, nechci trávit noci u chlastu, nechci se utápět v nějakým světabolu a ublíženosti. Co má idealista mého ražení dělat? Jo, jsem moc rád cynickej a zlej a drsnej, ale když dojde na lásku, je s tím potíž. Nevím proč, ale v mým mozku se vyloupla asi zvrhlá myšlenka, že život, který není sdílený s protějškem, kterého miluji, je hrozně prázdný. Tahle myšlenka skoro jistě zvrhlá je, protože já miluju hrozně těžko.

Nejlepší je, když ti někdo napíše nebo řekne, abys byl v klidu, že se to časem srovná. Jo, zdá se mi pravděpodobný, že to tak nejspíš bude. Ale jak mi to pomůže teď?

Nevím, jak najdu nějakou, kterou bych třeba milovat mohl. V mém okolí se momentálně nikdo takový nevyskytuje a do dalších okolí nemám žádnou chuť se pouštět. Tak maximálně někde zabořit hlavu do mechu a deset let spát. Kdybych tedy mohl usnout...


Z výletu...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nerovišter Nerovišter | 10. srpna 2010 v 17:48 | Reagovat

Jsou věci, který ze svý vlastní vůle neovlivníš. Tvoje chyba je, jak si tak čtu tvůj blog, mohu-li to chybou nazvat, že toužíš po kontrole všeho, všude chceš mít nos. Některý věci musíš prostě přijmout, jinak tě touha po změně, na kterou nemáš, zničí. Bolí to, ale musíš to přijmout, jiná rada neexistuje.

2 Albert Pes Albert Pes | 14. srpna 2010 v 13:02 | Reagovat

V něčem pravdu máš, v něčem asi ne. Nechci kontrolovat, obzvlášť ne lidi. Mezi lidmi jsou pouta, kde nejde o kontrolu nebo ovládání, ale o něco mnohem hlubšího - odevzdání se. A toho se někdo může hodně bát. Pak je problém, když jeden nabídne sebe druhýmu tak, že ten druhej nechce a ani třeba není schopen to přijmout, natož mu oplatit podobně. Zdroj mnohý trapnosti, životního poučení a momentálně bolesti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama