Kde nic, tu Once

22. ledna 2008 v 12:28 | Albert |  Hudební záležitosti
Tak jsem se podíval na film Once. Nízkorozpočtový snímek, nad kterým američtí kritici slintají, Češi jásají, že někdo od nich zase zabodoval... Asi takhle: Je to docela dobré. Na obou protagonistech je nejlepší to, že neumějí hrát a proto je to dobré. M. Irglová působí jako docela sympatické děvče, Hansard je pohodář. Zápletka nadmíru jasná, v poslední době jsem takových filmů viděl až moc (kam se v tomhle Once hrabe na Ztraceno v překladu). Ale mám docela rád jejich hudbu a za mého současného vnitřního stavu to působilo fajn.

Kriticky - film byl poněkud za vlasy přitaženější, obzvlášť po oné "imigrantské" stránce, rozesmála mě také scéna z nahrávacího studia, kdy zvukař nejprve nejeví zájem a pak klasicky zjistí, že "na nich něco je". Nesmí se brát moc vážně, je to zkrátka romance. Nevím, co s tou kamerou. Kdyby film přestal působit dojmem "home made", tak bychom zase museli klást větší nároky celkově. Asi je to dobré.
__________________________________________________________________________

Hudba skvělá, moc dobré. Film velmi dobře shlédnutelný, obzvlášť v žánru (kdo viděl neuvěřitelný /nejde o chválu/ Vzkaz v lahvi, musí dát za pravdu). Žádný zázrak. Hlavně na to nechoďte do kina, pokud se k Vám ze strany nebude tulit Vaše polovička (zda lepší či horší nehraje roli), jinak si zaděláte na pěknou zimní depresi!

Těm, kdo žádnou polovičku nemají, doporučuji Kladivo na čarodějnice. Před pár dny jsem to znovu viděl a musím konstatovat, že lepší snímek (do této ultra extra třídy by patřila snad jen Markéta Lazarová a Spalovač mrtvol) v mé domovině natočen nebyl.
Přiložená fotografie: Markéta Irglová a Glen Hansard (Getty Images)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Johanka Johanka | Web | 23. října 2010 v 22:13 | Reagovat

:-D
Musím dát za pravdu...Markétě a Glenovi to nejvíc slušelo na festivalech v Telči, kdy o nich nikdo moc nevěděl. Myslím ale, že Glen hrát umí a to velmi dobře. A co nezvládne zahrát, to bezkonkurenčně vyplní jeho charisma.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama