Něco ode mě... Klíč

21. října 2007 v 22:45 | Albert |  Literární záležitosti
Klíč
Šel asi tři sta kroků. Mohlo to být i o něco víc. Ale klidně i méně, nebyl si jistý. Nevěděl, kam jde. Když vycházel, snad věděl, teď už ne. Musel se zastavit, špatně se mu dýchalo. Opřel se o zeď domu. Cítil, jak mu ruku chladí nepravidelně strukturovaná omítka. Opřel se i druhou rukou, předklonil se a chvíli jenom odpočíval. Věděl, že musí dál. Někdo ho pozdravil. Byl by odpověděl, ale nepodařilo se mu očima najít, kdo to byl. Měl sucho v ústech a žízeň. Měl však u sebe jenom cigarety. Pokusil se jednu zapálit, ale když ji dobýval z krabičky, zlomila se mu v ruce. Pokusil se znovu a uspěl. Zapálil si stříbrným benzínovým zapalovačem s vyrytým věnováním a popálil si prsty.
"Muselo to být jinde," zabručel. Otočil se a pomalu kráčel směrem, kterým vyšel. Urazil tři sta kroků nazpět. Najednou se zastavil. Pomalu se sklonil k zemi a vztáhl ruku po předmětu, který odrážel kovový třpyt uličních lamp.
"Konečně," pronesl. Obrátil se a vyšel. Po několika stech metrech mu předmět vyklouzl z ruky a spadl do kanálu u chodníku.
"Sakra."

17.10.2007 Praha
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama